Eyüp Koçak

Eyüp Koçak

CHP Adayları…

A+A-

Seçimlere yaklaşık bir ay kala partilerin aday listeleri ortaya çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi listesinden milletvekili adayı olan isimler, parti içinde tartışma konusu oldu. 

Kimileri aday listelerinin hakkaniyetli yapılmadığı görüşünü savunsa da bu seçimde öne çıkacak en önemli unsurun Cumhurbaşkanı seçimi olduğunu görüyoruz.  CHP içindeki huzursuz kesimin sığındığı en önemli liman da bu. Ne olursa olsun, amaç Kemal Kılıçdaroğlu ’nu bu seçimde Cumhurbaşkanı seçtirmek…

Antalya’da CHP’nin aday listesinde turizmci Sururi Çorabatır yer alıyor. 2019 yılından bu yana Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kurulu başkanlığını yürüten Çorabatır’ın parti adaylığı turizm çevresinde memnuniyet yaratmış. Pek çok turizmci, adaylık için Çorabatır’ı tebrik yarışına girmiş. 2’nci sırada Cavit Arı yeniden vekilliğe aday gösterilmiş.  Bu listede en sevindiğim isim Mustafa Erdem’in 4’ncü sıradan milletvekili olarak gösterilmesi.

Mustafa Erdem, Antalya İl Başkanlığı yaptığı dönemde haksızlığa uğramış, özellikle görev değişimi sırasında partililere hiç yakışmayan bir tavırla karşılaşmıştı. Oysa, CHP’nin geçmişteki çalkantılı döneminde il başkanlığı görevine gelerek, parti içinde bir şekilde huzuru sağlamıştı. O zaman il başkanlığı değişimi sırasında kendisine karşı gerçekleştirilen tavra çok üzülmüştüm.

Kendisi de kötü bir tavırla karşılaşsa bile parti aleyhinde hiç konuşma yapmadı. Parti kimliğine halel getirecek söylem ve davranış içerisinde bulunmadı. Sadece işine baktı.

Neyseki seçilebilir bir yerden aday gösterilmiş ve bir nevi iade-i itibar sağlanmış.

Seçimde Gelecek Partisi ve Deva Partisi’nden birer kişi yer alıyor. Tabi ittifak olunca mecbur göstermek zorundasınız. Partililer istemeye istemeye bu adaylara kabullenmek zorunda.

Listede gördüğüme çok sevindiğim, bizzat tanıdığım isimler var. Nilüfer Deveci, Vahap Tuncer…

Bu iki isimde parti için çok çalışan, çaba gösteren isimlerden. Özellikle Nilüfer Deveci, yıllardır parti tabanında yılmadan çalışma gösteren, kadın kolları başkanlığı yapmış deneyimli bir kişi.  Hem sahayı hem toplumu hem de partililerin nabzını iyi biliyor.

Bu listede bence Ahmet Kumbul olmalıydı. Ahmet Kumbul’un il başkanlığı döneminde partiye yaptığı katkıyı kimse inkâr edemez, etmemeli. Mustafa Erdem’den sonra görevi devralan ve partiye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandıran ciddi çalışmalar yapmış, Antalya’nın Ak Parti’den alınması için çok çabalamıştı.

 Sağlık olsun…

Bu seçimde Antalya için CHP oldukça iddialı görünüyor.  Konuştuklarım arasında 7 ila 10 milletvekilini rahat çıkarabileceklerini söylüyor. Ancak bu iddia gerçekleşecek mi, göreceğiz.

x

Bu yazı toplam 1780 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.