TÜBİTAK'tan Alanya Üniversitesi'ne proje desteği

TÜBİTAK'tan Alanya Üniversitesi'ne proje desteği

TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı'nda beklenen sonuçlar...

A+A-

TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı'nda beklenen sonuçlar açıklandı. Alanya Üniversitesi Aşçılık Programı öğrencisi Emin Gülden, TÜBİTAK'ın programına kabul edildi.

PROGRAM, GENÇ YETENEKLERE ÖNEMLİ BİR KAPI

Öğrenciler bu prestijli programa her yıl TÜBİTAK'ın bilgi sistemi üzerinden başvuruda bulunuyor. Gerçekleştirilen bu program, ön lisans ve lisans öğrencilerine akademik danışmanlarıyla birlikte araştırma yapma fırsatı sunarak, araştırma ekosistemine katılımlarını teşvik etmeyi amaçlıyor. Üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencisinin hazırladıkları araştırma projelerinin gerektirdiği makine, teçhizat, sarf malzemesi, seyahat, hizmet alımı giderleri, program kapsamında TÜBİTAK tarafından karşılanıyor. Alanya Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencisi Emin Gülden'in bu başarısı, genç araştırmacıların yeteneklerini geliştirmeleri ve ülkenin bilimsel ilerlemesine katkı sağlamaları için büyük bir fırsat sunuyor. Genç yeteneklere bilimsel araştırmalarda önemli bir adım atmaları için çok önemli bir kapı açıyor.

PROJEYE YÜZDE 100 BÜTÇE DESTEĞİ

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri araştırma projeleri Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Aşçılık Bölümü Öğrencisi Emin Gülden, yapılan başvurunun yüzde 100 bütçe ile TÜBİTAK tarafından destekleneceğini söyledi. Gülden, "Başvuru sürecinden itibaren heyecanla beklediğim proje olumlu bir şekilde sonuçlandı. Projemin TUBİTAK tarafından onaylananlar arasında yer alması ve yüzde 100 bütçe ile desteklenmesi beni oldukça mutlu etti. Doç. Dr. Esra Mankan hocamın danışmanlığı ve Öğretim Görevlisi Selma Lubabe Erdoğan hocamın mentörlüğü ile Bezelye ve Soya Proteinleri ile Zenginleştirilmiş Fonksiyonel Erişte Üretimi isimli projem için çalışmalara en kısa zamanda başlamayı planlıyorum. Başvuru sürecimi destekleyen ve her aşamada bana öncülük eden Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Üniversitemizin destekleri sayesinde tüm öğrenci arkadaşlarımın bu tarz projelere katılımlarının artacağına inanıyorum" dedi.

REKTÖR GÜNER, ÖĞRENCİSİNİ TEBRİK ETTİ

FOTOĞRAFLI

DHA

Bu haber toplam 187 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.