Kundu ve Kemerağzı’nda Esnaf huzura erecek

Kundu ve Kemerağzı’nda Esnaf huzura erecek

Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kemerağzı ve Kundu bölgesindeki usulsüzlüklere karşı başlatılan çalışmaların ardından belediyeye gelen esnaf ile görüştü.

A+A-

 Kemerağzı ve Kundu bölgesindeki kaçak ve ruhsatsız işyerlerine karşı başlatılan denetimlerin ardından bölge esnafı Aksu Belediyesine gelerek bölgede yapılan çalışmaların biran önce tamamlanarak işini doğru yapan esnafın korunmasını istedi. Bölgede yapılan çalışmalar ile ilgili esnafı bilgilendiren Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, yasal prosedürler çerçevesinde hareket edildiğini belirterek, “Çalışmalar tamamlandığında Kemerağzı ve Kundu bölge esnafının huzur içinde ticaretini yapacak”

 

HAYALİ RUHSATLARI İPTAL ETTİK

Antalya’nın en önemli turizm bölgelerinden olan Kundu ve Kemerağzı’nda geçmişten gelen sorunların bulunduğunu, bunları görmezden gelemeyeceklerinin altını çizen Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Göreve gelir gelmez hayali olarak verildiği belirlenen 21 ruhsatı iptal ettik. Suiistimaller zincirlerinin ardından bölgede usulüz bir şekilde ortaya çıkan; kaçak, ruhsatsız ve görüntü kirliği oluşturan, kanuna aykırı yapıları kaldırdık. Bu çalışmalar bölgedeki esnafımızı memnun etti” dedi.

 

2025 HUZUR VE GÜVEN YILI OLACAK

Bölgede alınan yıkım kararlarının da olduğunu hatırlatan Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Hukuki süreç devam ediyor. Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından bölgedeki tüm kaçak işyerlerinin aynı anda kaldırılması için yıkım ihalesi yapılacak. Bu zamanda yıkım ve cezalara karşı başlatılan hukuki süreç de tamamlanmış olur. Belediye olarak yasal olmayan bir düzenin sürmesine izin vermeyiz. 2025 yılı Kundu ve Kemerağzı için sorunsuz bir yıl olacak” dedi.

 

KİMSE İSTEDİĞİ GİBİ AT KOŞTURAMAZ

Esnafın sorunlarını tek tek dinleyen Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Esnafımızın istek ve taleplerini anlıyoruz. Kanunsuzluğun önüne geçilmesini istiyorlar. Biz de göreve geldiğimizde bu sorunları görerek işlem başlattık. Bizim yönetimimizde Aksu’da kimse istediği gibi hareket edemez. Kimse bize ‘yasal olmayan işlere karıştı’ diyemez. Esnafımız rahat olsun. Her şey yasalar dahilinde kanuna uygun yapılacak” dedi.

Bu haber toplam 364 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.