Geleceğin liderleri için imzalar atıldı

Geleceğin liderleri için imzalar atıldı

ANSİAD’ın ICF Türkiye ve Akdeniz Üniversitesi Kariyer Merkezi iş birliğinde, ANSİAD üyesi iş insanları ile üniversiteli genç kadın öğrencilerin kariyer yolculuğuna ışık tutacak ‘Anahtar Koçluk Projesi-Bugünün ve Geleceğin Liderleri’nde imzalar atıldı. 

A+A-

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD)’nin Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF Türkiye ve Akdeniz Üniversitesi iş birliğinde yürüteceği Akdeniz Üniversitesi'nde öğrenim gören kadın öğrenciler ile ANSİAD üyesi iş insanlarına ICF Türkiye üyesi koçların bireysel ve grup koçluk hizmetleri sunması hakkındaki Anahtar Koçluk Projesi- Bugünün ve Geleceğin Liderleri’nin imzaları atıldı. Akdeniz Üniversitesi öğrencisi genç kadınların kariyer yolculuğuna ışık tutacak ve ANSİAD üyesi iş insanlarının iş hayatlarına destek verilmesi planlanan “Anahtar Koçluk Projesi- Bugünün ve Geleceğin Liderleri” 20 iş insanı ve 20 kadın öğrenciyle başlıyor. 

ANAHTAR NİTELİĞİNDE BİR DENEYİM
ANSİAD’ın bölgemizde pilot uygulamayla başlattığı projenin 2021 yılı sonuna kadar devam edeceğini kaydeden ANSİAD Başkanı Akın Akıncı, “Derneğimizin sürdürülebilir kalkınma hedefleri çerçevesinde yürüttüğü girişimcilik, dijitalleşme gibi bir çok projesiyle beraber yeniden gençlerimizin vizyonlarına katkı koyacak bir projeye imza atmış olmaktan son derece memnunuz” dedi. ANSİAD üyesi 20 iş insanı ve Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenim gören 4 veya 2 yıllık bölümlerde okuyan ve iş hayatına hazırlanan 20 genç kadın öğrencinin projede yer alacağını dile getiren Başkan Akıncı, “Toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek, eğitimde eşitsizliklerin azaltılmasına katkı koyma hedefiyle gelişim ve farkındalık süreçlerine katkı koymak istiyoruz. Bu anlamda projemizin Türkiye’de ilkler arasında yer alması, öğrenciler ve iş insanları gibi iki ayaklı bir proje olmasını çok önemsiyoruz” diye konuştu. ANSİAD misyonuyla örtüşen bir proje olmasının önemine dikkat çeken Başkan Akıncı, “Derneğimizin, üyelerinin toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmek ve sivil toplumun kurumsallaşması, rekabetçi ve güçlü girişimciliğin yaygınlaşması için çalışmak amaçlarıyla da örtüşen bir proje. Hem Akdeniz Üniversitesi’nin öğrencileri hem de üyemiz iş insanları için, gerçekten ‘anahtar’ niteliğinde bir deneyim olacağına inanıyoruz” dedi.

BUGÜNÜN VE GELECEĞİN LİDERLERİ MOTTOSUNDAN HAREKET ETTİK 
Proje hakkında detaylı bilgiler veren ICF Türkiye Antalya Temsilcisi Asena Taniş Ulugergerli, “Birleşmiş Milletler örgütünün ilan ettiği ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ arasında yer alan, ‘Nitelikli Eğitim’, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ ve ‘Eşitsizliklerin Azaltılması’ doğrultusunda; ‘Gençlerin hedef ve vizyonlarını netleştirmeyi, potansiyellerini ve yaratıcılıklarını açığa çıkarmayı, iç görülerini güçlendirmeyi ve motivasyonlarını üst düzeye çıkarmayı ve sürekli öğrenmenin ve gelişimin desteklendiği günümüz dünyasında, ANSİAD üyesi iş insanlarının gelişim ve farkındalık sürecine projeksiyon tutmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Projenin özellikle öğrenciler için yaratıcı bir sürece açılacak kapıların anahtarı olacağına inançlarının tam olduğunu kaydeden Ulugergerli, “Bu kısa sürecin sadece bir pilot uygulama olduğunu ve diğer projelerimizde olduğu gibi, genişletmeyi hedeflediğimizi belirtmek istiyorum” dedi.   


HEDEFLERİMİZLE ÖRTÜŞEN BİR PROJE
ANSİAD ile üniversite öğrencilerine yönelik birçok projede yer almaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Akdeniz Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Burcu Demirel, “Öğrencilerimizin kendilerini ve karşılarına çıkacak seçenekleri önceden tanımış ve tanımlamış, farkındalığı yüksek bireyler olarak mezun olmalarını sağlamak adına ANSİAD’ın bu projede bizimle çalışıyor olmasını önemsiyoruz” diye konuştu. Kariyer Merkezi’nin hem bir platform hem de koordinasyon merkezi olarak çalışan bir organizasyon olduğunu belirten Prof. Dr. Demirel, “Gençlerin kişilik özellikleri, yetenek, beceri ve mesleki ilgileri ile uyumlu kariyer planı geliştirmelerine rehberlik etmeyi hedefleyen merkezimizin temel amaçlarıyla örtüşen Anahtar Koçluk Projesi’nde tüm öğrencilerimize ve ANSİAD üyesi iş insanlarına güzel bir deneyim diliyorum” dedi. 

Bu haber toplam 4157 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.