Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır

Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır

Kepez İlçesi Eğitim Yatırımları Değerlendirme Toplantısı, Antalya Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşti

A+A-

Kepez ilçesinde planlanan ve yapımı devam eden eğitim yatırımların değerlendirildiği “Kepez İlçesi Eğitim Yatırımları Değerlendirme Toplantısı” Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşti. Yapımı devam eden okul inşaatlarının yanı sıra ihale aşamasında olan projelerin genel durumlarının değerlendirildiği Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve kurum müdürleri katıldı.

Eğitim yatırımlarının Kepez İlçesinde öncelikli olarak hangi bölgelere yapılacağı ve ihtiyaçların genel olarak neler olduğunun ele alındığı toplantıda Vali Yazıcı, yapılacak yatırımların durumu hakkında ilgili kurum müdürlerinden bilgi aldı. Toplantıda özellikle eğitim yatırımlarıyla ilgili arsa temini ve imar düzenlemeleri gibi konularda istişarede bulunuldu.

ÇOCUKLARIMIZI BİR AN ÖNCE BULUŞTURMAK İSTİYORUZ

Kepez ilçesinin nüfus yoğunluğunun fazla olduğunu ve bu bağlamda ilçede okul ihtiyaçlarının olduğunun altını çizen Vali Yazıcı; “Geçen haftalarda şehrimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanımıza bu ihtiyacı belirttik. Sayın Bakanımızda bize 4 okul müjdesi verdi. Bu yeni eklenen projelerle birlikte Kepezde devam eden ve başlanacak birçok eğitim yatırımımız mevcut. Projelerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İletişim çağındayız. Bu yapılacak projelerle ilgili koordinasyonu iyi sağlamalıyız. Okullarımızın yapımı aşamasında hiçbir aksaklık yaşamadan hızlıca bitirebilmek için tüm paydaşların katılımıyla bugün Kepez’deki eğitim yatırımlarını değerlendirdiğimiz toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Ümit ediyorum ki; bu yatırımların birçoğu kısa zamanda bitecek. Sıkıntı yaşamadan projelerimizi hızlıca başlatıp, eğitim yuvalarımızı bir an önce çocuklarımızla buluşturmak istiyoruz. Toplantının Antalya’mıza ve Kepez’e hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR

Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Vali Yazıcı; “Şunu çok iyi biliyor ve farkındayız ki; eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır. Eğitimle yatıp eğitimle kalkan bir valiyim. Eğitimi her şeyden önde tutuyorum. İnşallah bu yatırımlar tamamlandığında Antalya’mızda ikili eğitim noktasında büyük katkı sağlayacak. Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, eğitim kalitelerinin artması için çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Toplantının sonunda Vali Yazıcı, ihtiyaçlara dönük ortaya konulan projelerle ilgili çalışmaların kontrollerinin eksiksiz ve paydaş kurumlarca koordineli bir şekilde sağlanması yönünde talimatlarda bulundu.

 

Bu haber toplam 343 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.