“Ben sözümü Antalya’ya verdim”

“Ben sözümü Antalya’ya verdim”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Elmalı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

A+A-
Elmalı Belediye Başkanı ve Adayı Halil Öztürk ile birlikte 5 yıl daha Antalya’ya hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Böcek, “Türkiye ittifakı olarak azimle gururla 5 yıl daha istiyoruz. Antalya’da sizlere hizmet etmek bu Yörük çocuğunun boynunun borcudur. Ben sözümü Elmalı’ya verdim, Antalyalılara verdim. Aynı azim kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” 
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı ve Adayı Halil Öztürk ile Elmalı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. SKM açılışına, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Antalya Milletvekilleri Sururi Çorabatır, Aliye Coşar, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve Milletvekili Hasan Subaşı, ilçe başkan ve adayları, meclis üyeleri ve adayları, muhtarlar, STK temsilcileri ile çok sayıda Elmalılı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Elmalı’da 5 yılda yapılan hizmetlerin anlatıldığı film izlendi. 
ESKİ SİYASETİ ARIYORUZ
Başkan Muhittin Böcek, 5 yıl önce Elmalı’ya ne söz verdiyse yapmış olmanın gururunu yaşadığını söyledi.  Siyasi hayatı boyunca önce Allah’a sonra halka hesap verdiğini belirten Başkan Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı Hasan Subaşı ağabeyimi görünce geçmişe gittim. Subaşı abimin başkanlığı döneminde Anavatan Partisi olarak biz iktidardaydık ama işbirliği içinde hizmet ederdik. O dönemin siyasetini arar durumdayız. Şimdi bir proje yapmaya çalış hemen tahsisi iptal ederler, yaptırmazlar. O dönemde kimse kimseyi ötekileştirmiyordu. Şimdi durum böyle değil. Son zamanlarda siyasetle ilgili konuşulanlara hepimiz üzülüyoruz” dedi. 
DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIZ
Konuşmasında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi çalışanlarına da teşekkür eden Başkan Böcek, “Bizler milletimizin parasını, milletimize harcamaya devam edeceğiz. Bizden önceki tüm belediye başkanlarına Antalya’ya ve Elmalı’ya çivi çakan herkese teşekkür ediyoruz. Daha doğrusunu daha iyisi yapmaya devam edeceğiz” dedi.  
SİZLERE HİZMET BU YÖRÜK ÇOCUĞUNUN BOYNUNUN BORCUDUR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde 19 ilçe belediyesini de kendi partisinden göreceğini söylediğini hatırlatan Başkan Böcek şunları dile getirdi:  “Ancak siyasette bazı durumlarda yaşamıyor değiliz. Turizm Bakanı arıtma yapıyoruz diyor ancak Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle diyemiyor. Oysa atık su gelirini veriyoruz. Kimse babasının parasını harcamıyor. Kemer’de arıtma yapıyoruz. Kemer’deki atıksu gelirimizin yüzde 27’sini veriyoruz. Bir sefer ağzından Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle demiyor. Biz hizmeti halkımız için yapıyoruz. Bu vesileyle 5 yıl boyunca çalışmalarımızda destek olan herkese teşekkür ederim. Türkiye ittifakı olarak azimle gururla 5 yıl daha istiyoruz. Antalya’da sizlere hizmet etmek bu Yörük çocuğunun boynunun borcudur. Ben sözümü Elmalı’ya verdim. Antalyalılara verdim. Aynı azim kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” 
BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Elmalı Belediye Başkanı ve Adayı Halil Öztürk de, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, 5 yıl boyunca Elmalı’ya yaptığı hizmetler için teşekkür ederek, “5 yıl önce Sayın Başkan Elmalı’da en acil ne ihtiyacın var diye sordu. Elmalı’nın en büyük ihtiyacı otogardı. Göreve gelir gelmez otogarı kazandırdı. Ardından, Elmalı’nın ihtiyacı olan pazar yeri ve otopark projesini devam ettirdik. Köylerimizde hizmete başladık. 1250 km stabilize yol, 250 km asfalt döktük hala devam ediyoruz. 15 km sıcak asfalt yaptık. 50 yıllık asbestli su içiyorduk. Muhittin başkanım ASAT ile birlikte asbestli boruları değiştirdi. Enerya ile görüşerek 2029 da gelmesi planlanan doğalgazı Elmalı’ya getirdi. 4 ay gibi kısa sürede ana caddemizin alt yapısı bitirdi. Doğalgazı döşendi, içme suyu boruları değiştirildi, sıcak asfaltı döküldü, kaldırımları yapıldı, cadde boyu aydınlatması yapıldı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Minnettarız”  ifadelerini kullandı.
TÖRENLE AÇILDI
Konuşmaların ardından Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Başkan Muhittin Böcek’e çiçek takdim etti.  Daha sonra tüm protokol üyeleri ve katılımcılar sahnede kurdele keserek, Elmalı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı. 
 

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.