Tütüncü, “Kırcami’nin imar planını biz çözeceğiz”

Tütüncü, “Kırcami’nin imar planını biz çözeceğiz”

Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Kırcami’nin imar planı çözülür, Altınova çözülmez dediler.

A+A-
Altınova’nın imar sorununu en güzel şekilde çözdük. Kırcami’nin yıllardır çözülmeyen imar planını da yine biz çözeceğiz. “dedi.
 
Cumhur İttifakı’nın Kırcami Seçim Koordinasyon Merkezi hizmete açıldı. Coşkulu açılışa önceki dönem Dışişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Ethem Taş,  Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkan adayı Özdemir Manavoğlu, il, ilçe teşkilatları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kırcami Seçim Koordinasyon Merkezi’nin coşkulu açılışında konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Bu coşku 31 Mart’ın müjdecisi… 31 Mart’ta Antalya’nın altın çağı başlıyor.” dedi. Eşi tarafından Kırcamili olduğunu belirten Tütüncü, onun için Kırcami’nin problemlerini de iyi bildiğini söyledi. Tütüncü, “Kırcami’nin belediyelerden ne kadar büyük beklentilerinin olduğunu ve bu beklentilere bir türlü cevap alamadığını da biliyoruz.” dedi.
 
YENİ NESİL BELEDİYECİLİK MODELİ
 
Kepez’deki hizmet modelini, yeni nesil belediyecilik modeli uygulamalarını Antalya’nın dört bir yanında uygulayacaklarını belirten Tütüncü, “15 yıl önce Kepez’e geldiğimizde, Kepez birçok olumsuzluğu ile anılan, sorunlarıyla şehre takdim edilen, Antalya’nın arka mahallesi bir ilçeydi. Biz 15 yıl boyunca geceyi gündüze kattık, ekip arkadaşlarımızla bakanlarımızın desteği ile Cumhurbaşkanımızın desteği ile şimdi Kepez 700 bin nüfusu ile Antalya’nın en büyük ilçesi oldu. Bu en büyük ilçe Antalya’nın ufkunda adeta bir yıldız gibi parlıyor. Biz hemşehrilerimizin desteği ile Kepez’i Kepez yaptık. 90 bin gecekondu kaldırdık, 1200 kilometre yeni yol açtık. 150’den fazla okul yaptık. 15 yılda 15 hastane ve kamu sağlığı merkezi yapıldı. 3,5 milyon metre kare yeni yeşil alan kazandırıldı. Spor tesislerini ve kültür sanat merkezlerini saymıyorum bile… Hemşehrilerimizin bize duyduğu güveni, teveccühü yere düşürmemek için en güzel şekilde çalıştık. Antalya bilir gerçek belediyecilik bizim işimizdir. Eser siyasetinin merkeze alındığı bir belediye ile Antalya’da yeni bir dönemin kapıları aralansın. Önce kalplerimizi, sonra güçlerimizi birleştirerek, Antalya’nın kaybolan yıllarını getirmek için, Antalya’nın altın çağını Muratpaşa’nın enerjisi ile başlatacağız. Hep birlikte Antalya’nın kaybolan yıllarını, üzüntüsünü, elemini kederini ortadan kaldıracağız. Antalya’da umudun sesleri bambaşka duyulacak.” diye konuştu.  
 
31 Mart Yerel seçimlerinde Özdemir Manavoğlu’na destek isteyen Tütüncü, “Muratpaşa Belediye Başkan adayımız Özdemir Manavoğlu ile 31 Mart’tan sonra öncelikli işimiz el ele vererek, kanayan yara Kırcami’nin imar planını en güzel şekilde tamamlayacağız ve sizlere armağan edeceğiz.” dedi.  
 
KIRCAMİ’NİN İMAR PLANI ÇÖZÜLÜR DEDİLER
 
Kırcami’nin hemen karşısındaki Altınova’ya değinerek sözlerini sürdüren Tütüncü, “2009 yılında belediye başkanı olduğumda bana Kırcami’nin imar planı çözülür, Altınova çözülmez dediler. Altınova Kırcami’nin imar planı sorunlarına göre çok daha arap saçına dönmüş bir meseleydi. Biz inandık, azmettik ve 8. yılın sonun da mahkemeler mahkemeler üstüne, engeller engeller üstüne evelallah hepsinin üstesinden geldik. Altınova’nın imar sorununu en güzel şekilde çözdük. Azmin elinden ne kurtulur? Azimle çalışırsan, geceyi gündüze katarsan, sadece ve sadece belediyecilik yaparsan, hemşehrilerinizin beklentilerine cevap verecek gayreti sahaya yansıtırsan, kalpler kazanarak, gönüller kazanarak o yollarda devam etmek istersen, o meseleler tıkır tıkır çözülüyor. Altınova’nın imar problemi çözüldü. Altınova’ya nice yatırımlar geldi. Bu yatırımların içinde ticari hayatımızı o kadar geliştiren yatırımlar var ki, her bir eserin içinde onlarca yüzlerce kardeşimiz çalışıyor.” diye konuştu.  
 
ALTINOVA İMARINI ÖRNEK GÖSTERDİ
 
İmar planları yapılırken transit yollar ve mahalleleri birbirine bağlayan arter yollarında açıldığına değinen Tütüncü, Altınova imar planını örnek göstererek; bu plan sayesinde Alanya’dan Korkuteli ve Burdur istikametine, EXPO bulvarından Kepez içi, Masa dağı ve kent ormanından Korkuteli kavşağına çok hızlı geçişlerin sağlandığını söyledi. Tütüncü, “Biz imar planını yapamasaydık, EXPO bulvarı açılmayacaktı ve Alanya’dan gelen araçlar geçiş için zaten yoğun olan Gazi Bulvarı’nı ve Sakarya Bulvarı’nı daha da tıkayacaktı. İşte gerçek belediyecilik bu… Kırcami’nin imar planı yıllardır çözülmedi biz çözeceğiz. Muratpaşa’mızı kalkındıracak nice güzel hizmetleri, nice güzel eserleri de en güzel şekilde yapacağız. Biz bir şeyin sözünü verdiğimiz zaman onu en güzel şekilde yerine getiririz. Yapamayacaklarımızı dürüstçe söyleriz. Çünkü sizlere mahcup olmak istemeyiz. Rabbim bugüne kadar bizi hiç mahcup etmedi. 31 Mart’ta kazanan Antalya olacak, kazanan Muratpaşa olacak. Sizlere eserlerinde hizmetlerinde en güzelini getireceğiz.  Ve yıllardır beklediğiniz ne varsa onların hepsini Muratpaşalılara armağan edeceğiz. Bizim arkamızda milletvekillerimiz, bakanlarımız ve Antalya aşığı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. “dedi.
 
Konuşmaların ardından Muratpaşa Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Tütüncü, vatandaşlara kırmızı karanfil attı.
 
 

Bu haber toplam 2152 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.