Eyüp Koçak

Eyüp Koçak

Mutlu Yıllar…

A+A-

 Kıymetli dostlar,

2023'ün bize öğrettikleri ve yaşattıklarıyla bir muhasebe yapma vakti geldi. Hem bireysel hem de toplumsal olarak yaşadığımız zorluklar, başarılar, umutlar ve hayal kırıklıklarıyla dolu bir yıl geride kaldı.  2024'ün kapısını heyecanla araladık, yeni bir yılda beklentilerimizin gerçekleşmesini bekliyoruz.

 

Tabi hiçbir şey kendiliğinden olmaz, hiçbir beklenti, birdenbire gerçekleşmez.

Bunun için bireysel olarak harekete geçmeli, gerçekleşmesini arzu ettiğimiz olaylar adına çabalar göstermeliyiz. Oturduğumuz yerden başarıların; iyilik ve güzelliklerin birdenbire olacağını zannediyorsak, sözlerim için af buyurun ‘ahmaklık’ etmiş oluruz.

 

Geçmişte yaptığımız hatalardan ders almanın ve bu hataları tarihin tozlu raflarına kaldırmanın yolu, yeni yılda fırsatları doğru değerlendirmekten geçiyor. 2023'ün bize kattığı güzelliklerin yanı sıra, getirdiği zorlukları da göz önünde bulundurarak, 2024 yılında gerçekleşmesini umduğumuz beklentilerimizi sesli dile getirmemiz gerekiyor.

 

Bu süreçte, bireysel olarak yapacağımız genel bir muhasebe ile geçmiş deneyimlerden dersler çıkarmalıyız.  Geleceğe daha güçlü ilerlemek için fırsat kapılarını zorlamalıyız.  2024'ün bize neler getireceğini tam olarak bilemesek de umut ve pozitif enerjiyle beklentilerimizi diri tutmamız gerekiyor. Beklentilerimiz gerçekleşmeyecek olsa bile bu uğurda çabalarımıza devam etmemiz lazım.

 

Sağlıklı yaşam, kariyer hedefleri, kişisel gelişim; yeni yıl kararları, bu hedeflere ulaşmak için bize yardımcı olabilir.

 

Toplum olarak bağımızın yeni bir yıl da güçlü olması lazım. Birlikte çalışmak, dayanışma içinde olmak, geleceğe umutla bakabilmemizin temelini oluşturuyor. Topluluklarımızı güçlendirmek, birbirimize destek olmak, ayrışmadan uzak durmak, birlik ve beraberlik adına çaba göstermek 2024 yılını daha özel ve anlamlı kılacaktır. Toplumu ayrıştıran, kin ve nefrete sevk eden kişi, düşünce ve yaşam biçimlerinden uzaklaşmak, yılı güzel tamamlayabilmenin en güzel yolu diye düşünüyorum.

 

2024 yılında çok arzu ettiğimiz beklentiler gerçekleşmeyebilir. Bu bilinçle isteklerinizi olumlu bir sürece dönüştürebilirsiniz.  Yeter ki bu istekleri temiz bir kalp, saf bir niyetle yapmış olalım.  

 

Yeni bir yılda öncelikle sizlere sağlık diliyorum. Sağlığın olmadığı bir dönemde gelen hiçbir şeyin önemli olmadığını düşünüyorum. Bunun dışında, bolluk, bereket diliyorum.

2024'ün, her birimizin hayallerini gerçekleştireceği, umutlarını sürdüreceği bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yılın, her birinize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle,

sevgiyle kalın.

Bu yazı toplam 94 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.