Dönüşüme ihtiyaç var

Dönüşüme ihtiyaç var

DEVA Partisi İnsan Kaynakları ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nazlı Seda Vural saha çalışmaları için Antalya’ya geldi. Vural, “Artık siyasetin de bir dönüşüme ihtiyacı var. Hem kadın hem genç temsilinin en yüksek oranlarda sağlanmas

A+A-

DEVA Partisi İnsan Kaynakları ve Parti İçi Eğitim Başkanı Nazlı Seda Vural, parti içi eğitim, ve gençlik buluşması için Antalya'ya geldi. İl ve ilçe teşkilatı ile birlikte mavi önlük giyerek lokma dağıtan Vural, daha sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Vural, "Antalya’da gençlik buluşması gerçekleştirdik. STK ziyaretlerimiz oldu. Üniversite meydanında vatandaşlarımıza lokma dağıttık. Ali Babacan deyince gülen gözleri biz Antalya’da bir kez daha gördük. Daha önceki ekonomi yönetimi, devlet tecrübesi, insanların aklında çok güzel kazınmış. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Antalya’ya parti vesilesiyle ikinci gelişim. Ülkece 14 Mayıs tarihinin dile gelmesiyle seçim takvimi başlamış oldu. Antalya’da genel başkanımızın ve DEVA Partisi’nin bilinirliği, tanınırlılığı oldukça yüksek. Burada insanlardan desteklerini beklediğimizi söyledik. Çok gülen yüzle ve ilgiyle karşılaştık. Bu da bizi çok mutlu etti” dedi.

 

ÇÖZÜM SİYASETTEN GEÇİYOR

Nazlı Seda Vural, DEVA Partisi’nde olma sebebini, “Özellikle son zamanlarda hem kadın olmanın, hem genç bir girişimci olmanın, hem haberleri izlerkenki içimin burukluğu artık elimi taşın altına koymam gerektiğine karar verdim. Şikayet etmektense bir şeyleri düzeltmenin, bir şeylere çözüm aramanın siyasetten geçtiğini gördüm. DEVA Partisi çünkü üniversite yıllarımızdan takip ettiğimiz Ali Bey’in çok iyi bir ekonomi yönetimi, çok iyi bir devlet yönetimi kültürü vardı. Bu kültürü kurmuş olduğu partide de yaşatacağını inandım. Öyle de oldu. Partimize baktığımızda yüksek oranda bir kadın kotası ve gençlik kotası var. Bu vesileyle partimizi diğer partilerden ayıran eylem planlarımızda oluşan bir çalışkanlık, bir disiplin, bir çözüm arayışı kararımın ne kadar doğru olduğunu ve DEVA Partisi’nin çeşitliliğiyle birlikte uygulanan eylem planları ve çözüm süreçleriyle de bu yola çıktık” diyerek açıkladı.

 

 

DÖNÜŞÜME İHTİYAÇ VAR

Siyasetin gençlere çok ihtiyacı olduğunu ve seçimin kaderini değiştireceğini vurgulayan Vural, “İlk defa oy verecek seçmen arkadaşlarımıza baktığımızda bir şeyleri değiştirecek kitle biziz. Artık siyasetin de bir dönüşüme ihtiyacı var. Bunu her parti çok olumlu karşıladı. Baktığımızda partiler kendi içlerinde gerek isteyerek, gerek istemeyerek gençleşme sürecine girmek zorunda bu dönüşümü yaşamak zorunda kaldılar. Çünkü genç nüfusu çok yüzsek olan bir ülkede maalesef mecliste temsilimiz çok düşük kaldı. Aynı şeyi kadınlar içinde söylemek gerekli. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı Avrupa’dan pek çok ülkeden daha önce bizim ülkemizde verildi. Ama maalesef baktığımızda hala 20 şehrimiz hiç kadın vekil veremedi. Bu da baktığımızda çok üzücü bir oran. Bunlarında artık bu 20 yıllık dönüşümün sonunda ilerlemesini hem kadın hem genç temsilinin en yüksek oranlarda sağlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.